Az Európai Unió 12. Természettudományos Diákolimpiáján (EUSO), Athénban 25 ország 50 háromfős csapata  versenyzett. A 150 versenyző dolgozata közül egyetlenegy akadt, ami teljesen hibátlan volt: iskolánk 10. B osztályos tanulója, Marton Ákos biológiából nyújtott 100%-os teljesítményt, ami jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy a magyar „A” csapat összesítésben abszolút első helyen végzett, így a legértékesebb aranyérmet szerezte meg. A szintén 10. B  osztályos Nikolényi Gergő is kimagasló teljesítményt nyújtott biológiából, így csapatával a legjobb ezüstérmet szerezte meg az 50 csapat közül 9. helyen végezve. A diákok felkészülését Bán Sándor tanár úr vezette, míg a csapatvezetésben Gál Viktória tanárnő és Bán Sándor tanár úr is részt vett.