Sorozatban harmadik országos bajnoki címét szerezte meg iskolánk sakkcsapata!

Április végén, Szombathelyen rendezték meg az Országos Sakk Csapat Diákolimpiát, ahová iskolánk csapata a címvédő jogán selejtező nélkül került be. A tavalyi évhez képest átalakult a csapat:

Újházi Mihály (11.M) a biológia diákolimpiai válogató miatt lemondta a részvételt, így helyette a 9.B osztályos Vályi Adél került a csapatba. A versenyen hatalmas csatában 4 csapatgyőzelmet és 4 döntetlent elérve egy fél ponttal sikerült megszerezni a győzelmet! Az első táblán, a zömmel erősebb (és idősebb) ellenfelek ellen Szajbély Zsigmond (8.M) a lehetséges 8 pontból 5 pontot szerzett, amivel tábláján a legjobb 6 versenyző között végzett. A második táblán Nagy Zoltán (11.M) néha jelentős időhátránnyal is dacolva ért el kitűnő 5,5 pontos eredményt. Kiválóan játszott a harmadik táblán Barócsi Ádám (11.A), aki 6 pontot szerezve a legkritikusabb pillanatokban győzve segítette a csapatot. Végül minden dicséretet megérdemel Vályi Adél, aki beugróként igazán „férfiasan” küzdve 5,5 ponttal járult hozzá a csapat sikeréhez.

Gratulálunk a csapatnak és jövőre várjuk a „ráadást”!