Kedves versenyzők és felkészítő tanárok!

Gratulálunk, a levelező forduló eredményei alapján 7 csapat jutott be a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium által meghirdetett 6-7. osztályosoknak szóló történelem verseny döntőjébe!

Hihetetlenül erős volt a mezőny, többen csak fél ponttal maradtak le. Az újságok színvonala több ízben lenyűgözte a zsűri tagjait. A legjobbakból kiállítást készítünk az iskolánkban, és az internetes oldalunkon is közzéteszünk majd néhányat a szép és ötletes kiadványokból. AZ EREDMÉNYEKET A CSATOLT DOKUMENTUMBAN OLVASHATJÁK.

A döntőbe jutott csapatok kapnak egy előzetes feladatot, amit majd személyesen kell bemutatniuk, eljátszaniuk:

Török követ érkezik Mátyás király udvarába a szultán békeajánlatával. A király összehívja a királyi tanácsot, hogy megvitassa a kérdést, és döntést hozzon. A feladatotok, hogy írjatok egy párbeszédet, amiben a tanács tagjai a béke mellett illetve ellen érvelnek. A döntőben ezt a jelenetet kell előadnotok.

A zsűri a történelmileg megalapozott érvek mellett a stílust, a korhű nyelvezetet és környezetet is értékeli.

A döntőre való készülés során ajánljuk E. Kovács Péter: Hétköznapi élet Mátyás király korában (Corvina, 2008) c. művének tanulmányozását!