Gondolkozott már azon, hogy mennyi szeretet fér el egy cipősdobozban?

A Baptista Szeretetszolgálat ebben az évben is meghirdette karácsonyi akcióját, a “Tízezer gyermek karácsonyát”, amely az “Operation Christmas Child” néven futó nemzetközi mozgalom ötlete alapján született. E mozgalom alapgondolata szerint gyermekek vagy egész családok készítenek ajándékot rászoruló gyermekeknek. Az ajándékok csomagolására szolgáló, színes csomagolópapírba öltöztetett cipősdobozok ma már nem csak sok millió nehéz sorsú gyermek örömét, hanem a szeretet és együttérzés jelképét jelentik szerte a világon. 2004-ben mintegy 6 millió csomag került szétosztásra a világ 95 országában… ebben az évben Magyarországon is legalább 10 000 gyermek megajándékozása a cél!

Iskolánk 9.T osztálya is csatlakozott az akcióhoz. Az Arany János Tehetséggondozó Programban tanuló diákok nyolc dobozzal járultak hozzá ahhoz, hogy néhány rászoruló  gyermeknek szebb lehessen a karácsonya.