Kiválóan szerepeltek iskolánk tanulói a nagyszalontai Arany János Művelődési Egyesület által megrendezett XVI. Arany János Vers- és Prózamondó Versenyén. A 9-10. évfolyamos diákok között Topal Leila (10.B), a 11-13. évfolyamos diákok között pedig Kiss Gerda (13.T) szerezte meg az első helyet. Felkészítő tanáruk Plugor Magor.

Sztoján Krisztina 12.D osztályos tanuló a Kazinczy Ferencről elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny Csongrád megyei döntőjének 2. helyezettjeként bejutott a hagyományosan Győrött megrendezendő országos döntőbe. Felkészítő tanára Dr. Tóthné Wolf Anna tanárnő és Dr. Róth Márton tanár úr. Ugyanezen a versenyen Hegedűs Zsófia (10.C) 5. helyezést ért el.

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny városi fordulóját megnyerve a megyei döntőbe jutott Gyulai-Nagy Szuzina 7.M osztályos tanuló. Felkészítő tanára Dr. Róth Márton.

Három tanulónk – Prágai Csilla (10.M), Csányi Sándor (11.T), Martus Nikolett (11.T) – is bejutott a Savaria Országos Történelmi Tanulmányi Verseny döntőjébe. Felkészítő tanáruk Csősz Róbert tanár úr.