2010. július 10-18. között rendezték meg a dél-koreai Changwoni Nemzeti Egyetemen a 21. Nemzetközi Biológiai Diákolimpiát. Hazánk először képviseltette magát csapattal a világ legrangosabb biológiaversenyén.
A csapat tagjai mindannyian a 235 fős mezőny első harmadában végeztek. Novinszky Péter (12. évfolyam; NyME Bolyai János Gyakorlógimnázium – Szombathely) és Gyenes Bertalan (12. évfolyam; Fazekas Mihály Főváros Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium) ezüstérmet, míg iskolánk két tanulója Szentirmai Máron és Nászai Máté (mindketten 11.B osztályos tanulók; tanáruk Bán Sándor tanár úr) pedig bronzérmet szereztek. Ezzel az eredménnyel a nem hivatalos országok közötti pontversenyben a résztvevő közel 60 ország közül Magyarország 14. lett, a 24 jelen lévő európai ország között pedig a 3. legjobb teljesítményt nyújtotta. (Európában csak a németek és a közel azonos teljesítményt nyújtó csehek előztek meg bennünket.)