Tóth Attila 11.D osztályos tanuló az idei versenyszezonban is nagyszerű eredményeket ért el a kajak-kenu sportágban. A győri Maraton Magyar Bajnokságon 15 km-es távon ezüstérmet, az Országos Diákolimpián aranyérmet szerzett. Ezt követően serdülő korosztályos versenyzőként részt vett az Ifjúsági Válogató Versenyeken, melyen 500 és 1000 méteren is kvalifikálta magát a július közepén Poznanban megrendezett Ifjúsági Európa-bajnokságra, ahol a rendkívül erős és nagy létszámú ifi mezőnyben az előkelő 4., illetve 5. helyezést érte el. Lengyelországból hazatérve a sukorói Magyar Bajnokságon két aranyéremmel és egy ezüsttel bizonyított. Mindezzel kivívta a jogot arra, hogy szeptember közepén a csehországi Racicében az Olimpiai Reménységek Versenyén egyéniben, valamint páros és négyes csapathajó vezérevezőseként képviselje magyar nemzeti színekben korosztályát.

EREDMÉNYEK

Maraton Magyar Bajnokság, Győr