Az idei Radnóti-centenáriumi ünnepségsorozat kiemelkedő eseménye volt Péter László irodalomtörténész, helytörténész könyvének bemutatója. A kis kötet 34 írást tartalmaz iskolánk névadójáról, Radnóti Miklósról: szegedi egyetemi éveiről, verseiről. A könyvbemutatót a humán tagozat diákjai hallgatták, ám a műsorba más osztályok képviselői is bekapcsolódtak: verset mondott Smohai Balázs,  (12.M), súgója volt, de csak a biztonság kedvéért volt jelen, szerencsére dolga nem akadt: Csányi Gergely (12.M). Énekelt Danyi Béla (10.T), gitáron játszott: Mészáros Boróka (9.T). A könyvbemutatót Gál Béla igazgató úr nyitotta meg, majd Fabulya Andrea tanárnő méltatta és ismertette a művet. A szerző örömmel válaszolt a felmerülő kérdésekre. Köszönjük, hogy eljött hozzánk!