Nagyszerű radnótis siker a Dél-Koreában megerndezett Junior Természettudományos Nemzetközi Diákolimpián!

Börcsök Bence, iskolánk 10.M osztályos tanulója e versenyen – hazánk képviseletében – ezüst érmet szerzett.
Hazánk ötödször vett részt a 2004-ben Indonézia által életre hívott, a 16 évesnél nem idősebb középiskolás diákok számára szervezett megmérettetésen. A biológia, fizika és kémia területéről összeállított versenyen először feleletválasztásos teszteket kellett kitöltenie a tanulóknak, majd egy elméleti fordulóban problémákat megoldani, végül pedig csapatmunkában gyakorlati feladatokat, méréseket, kísérleteket elvégezni. A versenyen idén 42 ország tanárai és diákjai, valamint 8 újonnan érdeklődő ország megfigyelői vettek részt.