1942

Osztályfőnök:

Simon Elemér (A osztály)
Dr. Für István (B osztály)

Igazgató:

vitéz dr. Máriaföldy Márton

Tanárok:

Gallé László igazgatóhelyettes, Simon Elemér igazgatóhelyettes, Dr. Für István, Dr. Eckmann János, Devich Sándor, Dr. Durkó Gábor, Dombi Béla, Borsi Tivadar, Dr. Ladomérszky Béla, Dr. Pongrácz Loránd, Dr. Tatai Molnár József, Kajdi László, Szegszárdy Boldizsár, Inczédy László, Dr. Für István, Dr. Devich Andor, Szabó Dezső, Dr. Vitos Gerő.

Diákok:

A osztály: Adamis Géza, Agócsy Pál, Arató György, Bálint Ernő, Benkő Lóránt, Czeisz Lajos, Faragó Endre, Farkas Tibor, Garamszegi Ferenc, Geschek Miklós, Halász Lajos, Horváth József, Institoris Sándor, Cs. Jósa János, Kapovits Mihály, Kóczián Zoltán, Kondor Pál, Lövész Tibor, Ludwig László, Madarász László, Makhult Mihály, Mihály István, Motika Zoltán, P. Nagy Béla, Nyári József, Nyitrai János, Oláh Sándor, Orsy Béla, Paczolay Béla, Papdi József, Petőcz Tibor, Péter István, Regős Pál, Sonnenwirth Pál, Süveges Ernő, Tóth Sándor, Török János, Vajda Sándor, Varga-Dege András. Magántanuló: Balás Zoltán, Detári Dezső, Tóth József.

B osztály: Békés József, Both Ödön, Botos Árpád, Brüller Kornél, Devich Árpád, Dickmann-Demcsák Ferenc, Dickmánn Mátyás, Domokos József, Greminger Dezső, Halász Mihály, Kardos Miklós, Katona György Péter, Katona György Zsolt, Kemenes Miklós, Mattyasovszky Árpád, Mocsai Lajos, Nagy János, Náray Ferenc, Oltványi György, Őry István, Perczel Árpád, Sávay Gyula, Schváb Endre, Simon Tibor, Szász Péter, Tamási Lajos, Tornyai László. Magántanuló: Fehérvári Sándor Gátaljai János Kátai Béla Schneider József.

Megjegyzés:

A gimnázium végzős növendékeiről a háború miatt közös tabló készült. A tablón eredetileg 51 tanuló fényképe volt, közülük Kardos Miklósé elveszett. 3 tanuló fényképe nem került fel a tablóra. A két osztály tanulóinak elkülönítése az osztálynévsorok alapján lehetséges. A két osztály közös tablója nem ad lehetőséget arra, hogy a tanárokat osztályok szerint elkülönítsük